انواع خمیر مدل سازی

خمیر فیمو چیست؟ بهترین مراکز خرید خمیر فیمو

خرید خمیر فیمو

فهرست مطالب که یاد میگیرید :

سلام خدمت همه همراهان فروشگاه سرزمین خمیر با یکی دیگر از مقاله های دانشی در خدمت شما هستیم regular_smileآیا میدانید خمیر فیمو چیست؟ یا چگونه آن را تهیه کنیم  پس با ما همراه بباشد تا همه چیر در مورد این خمیر پلیمری غیر هوا خشک برای شما بیان کنم.

خمیر فیمو چیست؟

ابتدا بایید گفت فیمو چسیت؟هنگامی که از خمیرحرف به میان می آید یاد خمیر بازی دوران کودی و خمیر نانوایی می افتیم ولی خمیر فیمو یک مدل خمیر مدل سازی است. خمیر فیمو یک خمیر مدل سازی بسیار محبوب و پر فروش در جهان می باشد و در بین هنرمندان از جایگاه ویژه ای برخوردار هست و در ادامه خواهیم گفت این خمیر استدلر از کجا آمده و از چه موادی تشکیل شده ، چه کاربردهای دارد و ابزار های مورد نیاز برای کار با خمیر فیمو توضیح می دهیم.  

تاریخچه  خمیر فیمو :

خمیر فیمو استدلر غیر هوا خشک اولین خمیر که در هوای آزاد خشک نمی شود و برای سفت وخشک شدن آن باید در فر قرار گیرد. این خمیر در میانه قرن 20 ساخته شده اگر به آن دوران برگردیم عروسک ساز معروف Käthe Kruse عروسک ساز که شهرت جهانی داشت به دنبال خمیری بود برای مدل سازی سر عروسک بود و تا جایی که امکان دارد زمان  برای طراحی مدل سر عروسک داشته باشد تا تمام جزئیات آن را طراحی کند ولی خمیری که استفاده میکردبرای این کار زیاد مناسب نبود .

پس نتیجه گرفت که خمیری درست کند که در هوا خشک نشودو قدرت مانور زیادی را داشته باشد .

بنابر این تحقیقاتش را شروع کرد وبه خمیر فیمو دست یافت 

ولی کته کروز دختری داشت به نام سوفی که در سال 1939 به موفقیت چشمگیری دست یافت در زمینه خمیر های مدل سازی او با ترکیب خمیرهای مختلف و افزودن رنگ و مواد به خمیر ها شروع به آزمایش هایی کرد و سپس شروع به ساخت انواع دست سازه های هنری کرد و نام مستعار سوفی  Fifi بود و در سال 1954 اولین خمیر مدل سازی را تولید کرد.

و در ادامه در سال 1964 فردی به نام Eberhard Faber تمام حقوق خمیر مدل سازی را بدست آورد و نام آن را فیمو گذاشت. و در سال 1978 فیمو متعلق به شرکت استدلر گردید در این سال ها نام برند فیمو گسترش یافت و در تمام کشورها جا پیدا کرد به ویژه در ایران و در سال 2016 چنجاهمبن سال خود را جشن گرفت.

انواع خمیرهای فیو شرکت استدلر :

شرکت استدلر انواع خمیر تولید می کند در رنگ بندی و مدل های مختلف و در سال 2010 خمیر مدل سازی هوا خشک فیمو را معرفی کرد. خمیر های هوا خشک و غیر هوا خشک فیمو را نمی توان با یکدیگر ترکیب کرد زیرا  فیمو هوا خشک باید در هوای آزاد شروع به سفت و خشک شدن می  کند ولی فیمو غیر هوا خشک در فر و در حرارت شروع به سفت شدن می کند.

بهترین خمیر های فیمو

خمیر فیمو از چه تشکیل شده هست ؟

خمیر مدل سازی فیمو از مواد زیر تشکیل شده 

  • پودر پلاستیک(pvc)
  • روان‌کننده ها
  • مواد افزودنی
  • مواد سفت کننده

زمانی که دست سازه شما داخل فر قرار می گیرد پودر پلاستیک موجود در خمیر شروع به سفت شدن می کند مواد pvc موجود در خمیر فیمو باعث میشود تا خمیر فیمو سخت‌تر از  سایر خمیر های موجود در بازار شود (خمیرهای معمولی)

مواد موجود در خمیر فیمو هوا خشک :

  • کائولن (پایه، طبیعی)
  • آب
  • مواد افزودنی

روش استفاده کردن با خمیر فیمو :

روش کار با خمیر فیمو غیر هوا خشک پس و قبل از شکل و فرم دادن خمیر خود باید انجام دهیم.

  1. خمیر فیمو در دمای 110 درجه سانتی گراد شروع به سخت شدن می کند و نباید بیشتر از 130 باشد دمای فر و به مدت 30 دقیقه 
  2. برای سوراخ کردن خمیر فیمو از دریل استفاده کنید
  3. برای این که خمیر فیمو را به هم دیگر بچسبانید از چسب فیمو یا چسب دوقلو استفاده کنید

کار برد های خمیر فیمو :

افرادی که از خمیر فیمو استفاده میکنند می توانند در زمینه های مدل سازی مثل عروسک ، گلسازی و زیورآلات از آن استفاده کنند ولی بیشتر در ایران در زمینه تزئین ماگ های هنری از آن استفاده می شود به علت زیاد بودن قیمت این نوع خمیر  

روش های خرید خمیر فیمو یا مراکز خرید خمیر فیمو :

برای این که این خمیر را همیشه بتوانید تهیه کنید و دیگر در خرید آن با محدودیت های مواجه نشوید مثل پک فروشی و... از طرف فروشندگان ایرانی باید از مراکز اصلی آن خریداری کنید (فروشگاه های خارجی آمازون) برای این که از فروشکاه های خارجی خرید کنید با توجه به تحریم ها و خرید دلاری و نداشتن کارت های دلاری باید از فروشگاه هایی که میتوانند از این سایت خرید کنند اقدام کنید .

دیگر محدودیت کالا نداریم ولی نیازمند زمان زیادی هست تا از آن کشور به کشور ما ارسال شود حدود 15 تا 30 روز. اگر خواسته باشید خرید کنید داخل اینترنت جستجو کنید خرید از آمازون یا سایت های دیگر خارجی سایت های واسط می آیند که به جای شما از سایت amazon خرید می کنند و کالا را برای شما ارسال می کنند و شما به صورت ريال خرید می کنید.

این بهترین گزینه برای خرید خمیر فیمو بدون محدودیت ابزار و مواد اولیه هستید.

 روش درست کردن خمیر فیمو:

بهترین مراکز خرید خمیر فیمو بدون محدودیت خرید مواد اولیه و ایزارهای فیمو سایت amazon هست.

برای کار با خمیر مدل سازیر فیمو بعد از درست کردن دست سازه هنری خود در دمای 110 سانتی گراد تا 130 درجه باید پخت شود.

برای افرادی که تازه شروع به کار کردن بهتر هست از خمیر نرم تر مثل خمیر هوا خشک استفاده کنندو مناسب قیمت هم هست ولی اگر به دنبال خمیر سفت هستید از خمیر فیمو حرفه ای استفاده کنید.

خمیر هوا خشک میهن

خمیر فیمو ضد آب و نشکن هست و از همه خمیر های خارجی و ایرانی مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارد

حدود 30 دقیقه نیاز هست تا کامل سفت شود خمیر فیمو

برای ساخت بسیاری از دست سازه های هنری از جمله گلسازی، عروسک سازی و زیور آلات کوچک استفاده می شود. فیمو پس از شکل گیری در فر استاندارد یا توستر به مدت 30 دقیقه با دمای 130 درجه سانتیگراد (265 درجه فارنهایت) پخته می شود تا سفت شود. پس از پخت، می توان آن را برش داد، سوراخ کرد، رنگ کرد، سمباده زد و به صورت نازک برش داد.

بله خمیر فیمو قابل شست و شو هست چون برپایه محلول روغن هست نه پایه محلول آب و شما کامل می توانید آن را بشورید با آب وصابون ولی از ماشین ظرفشویی خوداری کنید زیرا گرما باعثمی شود به کار شما آسیب برسد.

خیر خمیر فیمو در دمای اتاق سفت نمیشود و به عبارتی شما متوانید بخشی از کار خود را انجام دهید و ادامه آن را بعد انجام دهید هتمن باید به آن گرما برسد

4 دیدگاه در “خمیر فیمو چیست؟ بهترین مراکز خرید خمیر فیمو

  1. علی کریمی گفت:

    سلام.
    عروسکهای نمایشی که قابل حرکت جلوی دوربین هستند با چه خمیری ساخته میشوند؟
    نمونه مثل بره ناقلا

    1. صنم گفت:

      متریال متفاوتی داره مثل اسفنج و الیاف و چوب و کچه و…..

      1. تیم آکادمی گفت:

        بله متریال خمیر های فیمو کمی متفاوت تر با خمیر های دیگر هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *