انواع خمیر مدل سازی

13 تفاوت برتر خمیر پلیمری با خمیر گل چینی خانگی

13 تفاوت برتر خمیر پلیمری با خمیر گل چینی خانگی

فهرست مطالب

سلام به همراهان همیشگی سایت سرزمین خمیر . امیدوارم که هر کجا که هستید حال دلتون خوب باشه . امروز میخواهیم در مورد تفاوت خمیر های موجود در بازار ایران را مورد بررسی قرار دهیم و کدام یک برای کار شما مناسب هست.

ابتدا باید انواع خمیر های موجود در بازار را معرفی کنیم که شامل دو بخش خمیر های هوا خشک و خمیر های غیر هوا خشک تقسیم بندی می شود. و هر یک از این خمیر ها در برندهای مختلف در بازار موجود هست و کدام یک مناسب کار شما هست؟ با ما هراه باشید.

انواع خمیر های غیر هوا خشک عروسک سازی در ایران :

  1. خمیر فیمو
  2. خمیر دانکار
  3. خمیر سرنیت
  4. و…

انواع خمیر های هوا خشک عروسک سازی در ایران :

  1. خمیر میهن
  2. خمیر ساناوان
  3. خمیر داوینچی 
  4. خمیر های سبک
  5. خمیر گل چینی

اگر می خواهید بیشتر در مورد خمیر های پلیمری یا غیر هوا خشک و خمیر های هواخشک یا خمیر گل چینی اطلاعات کسب کنید می توانید مقالات اختصاصی این دو خمیر را مورد بررسی اجمالی قرار دهید.

خمیر پلیمری برای چه کار های مناسب هست:

کاربردهای خمیر پلیمری هوا خشک و غیر هوا خشک بیشتر برای کار های لوکس و  مواردی که با آب و برخورد زیاد سروکار دارد مناسب هست  مثل زیورآلات و ماگ های  عروسکی (در معرض شستشو زیاد) هست پس باید از خمیر مقاوم و سفت استفاده کرد ولی قیمت این خمیر کمی بالاتر از خمیر های گل چینی می باشد. 

خمیر گل چینی یا خمیر عروسک سازی خانگی برای چه کاری مناسبه :

خمیر های هوا خشک گل چینی در دو مدل وجود دارد یکی مدل خانگی که خودتان در خانه درست میکنید و دیگری خمیر های گل چینی صنعتی هست که در خانه به سختی درست میشود و یا می توان چنین  گفت با توجه مناسب نبودن شرایط خانه و وسایل صنعتی مناسب در منزل تولید نمی شود .که تفاوت های آن در مقاله مورد نظر به صورت کامل توضیح داد شده می توانید خودتان آن را مصاله کنید.(خمیر گل چینی چیست؟)

بیشترین کار بردهای خمیر گل چینی برای کار های مجسمه سازی یا به عبارتی کار گاه های که وسایل تزیینی انبوع تولید می کنند و می خواهند قیمت خمیر برای آنها مناسب باشدو اگر شما هم تولید زیاد دارید پیشنهاد ما به شما این مدل خمیر هست.(خمیر گل چینی صنعتی)

باید توجه داشنه باشید که مقاومت خمیر گل چینیصنعتی بیشتر از خمیر های خانگی هست و از خمیر های پلیمری کمی کمتر هست.

13 تفاوت برتر خمیرهای پلیمری با خمیر گل چینی خانگی :

سلام به همراهان همیشگی سایت سرزمین خمیر . امیدوارم که هر کجا که هستید حال دلتون خوب باشه . امروز میخواهیم در مورد تفاوت خمیر پلیمری یا فیمو  و میهن با خمیر گل چینی صحبت کنیم .

خمیر فیمو و گل چینی تفاوت‌ های زیادی با هم دارند که من به متداول ترین آنها اشاره می کنیم ، از جمله موارد زیر می باشد .

1 _ خمیر پلیمر ی یا خمیر فیمو یک محصول کارخانه ای بوده و تولد آن در خانه بسیار سخت و دشوار می باسد بهتر  هست که به صورت آماده از باز ار و فروشگاه های اینترنتی خرید          کنید ولی در مقابل خمیر گل چینی را به راحتی در خانه می توانید تهیه کنید با توجه به مقاله ساخت خمیر روش درست کردن آن گفته شده .

2 _ در خصوص رنگ بندی خمیر های پلیمری فیمو و خمیر پلیمری میهن خیلی متنوع است و اگر خواسته باشید یک کار هنری درست کنید مثل لیوان ماگ رنگهای  متنوعی دارید ولی در مقابل خمیر های گل چینی رنگ های محدود تری دارد و اگر خودتان خواسته باشید این همه رنگ را درست کنید به سرمایه بسیار زیادی لازم هست و برای شما در خانه مقرون به صرفه نیست . در یک مقاله برای شما خواهیم گفت چگونه خمیر های بی رنگ یا سفید را رنگ کنید .

3 _ یکی دیگر از مزیت های خمیر فیمو سبک بودن و خمیر های گل چینی سنگین میباشد به خاطر ترکیبات مواد آن می باشد .

4 _ اگر شما خمیر پلیمری فیمو استفاده کنید برای سفت و خشک شدن خمیر به فر نیاز دارید ولی خمیر گل چینی این تور نیست و در هوای آزار خشک میشه و کار شما را راحت کرد ولی خمیر های پلیمری هوا خشک هم داریم که در دمای محیط خشک میشه مثل خمیر پلیمری میهن که در ایران هم ساخته میشه نگران تهیه و قیمت  آن باشید .

5 _ خمیر های پلیمری در کل سفت‌تر و نشکن تر از خمیر های گل چینی می باشد . و انعطاف بیشتر خمیر پلیمری باعث نشکنی آن شده .

6 _ کیفیت و مرغوبیت خمیر های پلیمری بیشتر بوده نسبت به خمیر های گل چینی چون با دستگاه تولید میشه و به صورت یکنواخت درست میشه .

7 _ فرم پذیره خمیر های فیمو و خمیر میهن بهتر از خمیر های گل چینی می باشد .

8 _ خمیر فیمو پس از خشک شدن  قایل شست و شو است در مقایل خمیر گل چینی پس از سفت و خشک شدن قایل شست وشو نیست جون در آب حل میشه .

این بخش از فرق های خمیر های پلیمری و چینی هست در پایان امیدوارم که این مطالب برای شما هنرمندان گرامی سرزمین خمیر مفید واقع شده باشد . تا مقاله جدید بدرود

و برای خرید خمیر های پلمری میهن به سایت مراجعه کنید .

مناسب ترین خمیر برای ماگ سازی در ایران خمیر های پلیمری و بهترین قیمت خمیر پلیمری میهن می باشد.

مناسب ترین خمیر موجود در بازار ایران با آسان ترین روش خرید در خانه خمیر یلیمری میهن از سایت سرزمین خمیر

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *