آموزش تزئین ماگ, طرز تهیه خمیر فیمو یا گل چینی

بهترین روش های ساخت خمیر گل چینی

خمیر-گل-چینی 1

فهرست مطالب که یاد میگیرید :

سلام خدمت تمام هنرمندان عزیز سرزمین خمیر با یکی دیگر از آموزش های طرزتهیه خمیر عروسک سازی و گلسازی در خدمت شما هستم. در این آموزش به شما آموزش میدهیم که چگونه با خمیر چینی درست و کار کنید.

خمیر چینی چیست ؟

خمیر گل چینی یک نوع خمیر که داخل خانگی درست میشه نیاز به وسایل های خاصی ندارد راحت ترین خمیر هست که در کمترین زمان و قیمت درست میشه . در زمینه عروسک سازی ، گلسازی و ... 

روش طرز تهیه خمیر گل چینی :

برای درست کردن خمیر گل چینی روش های مختلفی و متعددی وجود دارد که در اینجا به چند مدل از این روش ها را به شما آموزش میدهیم .

مواد مورد نیاز برای ساخت خمیر گل چینی :

۱- نشاسته ذرت یا نشاسته گندم یک پیمانه .
۲-چسب چوب یک پیمانه سر خالی .
۳-وازلین یک قاشق غذاخوری پور .
۴-گلیسرین دو قاشق غذاخوری .
۵-ظرف تفلون .
۶-قاشق چوبی .
نشاسته ذرت:
یک پیمانه نشاسته ذرت از نوع خوب و مرغوب یعنی کاملا نشاسته باید سفید و و بدون زره باشه تازه باشد و دانه‌های آن نباید سیاه باشد. برای خرید نشاسته میتوانید از لوازم قنادی تهیه کنید به صورت تازه و قیمت مناسب بخرید
می توانی از نشانه گندم هم استفاده کنید .و مقدار آن باید همانند نشاسته ذرت یک پیمانه
چسب چوب:
یک پیمانه سر خالی چسب چوب با کیفیت بهتر هست که از مارک و برند شمال یا چسب مشهد باشد چون این دو مارک موجود در بازار از کیفیت بهتر برخوردار هستند . چسب چوب شما باید از مدل بی رنگ باشد . یعنی در حالت اول سفید و در زمان خشک شدن شفاف و بی رنگ باشد وبه عبارتی پس از خشک شدن تغییر  رنگ دهد به صورت بی رنگ.

وازلین :

وازلین یک قاشق غذاخوری پور  از نوع بهداشتی باشه یا روغن بچه یا پارافین مایع .

گلیسرین :

گلیسرین دو قاشق غذاخوری مایع بی بو و شفاف به عنوان چرربی ، حلال ، نرم کننده، عامل دارویی استفاده می شود.با توجه به این که گلیسرین گران هست شما میتوانید از  روغن های مایه خراکی وغیره استفاده کنید مثل روغن بچه و روغن مایع خراکی استفاده کنید و  چندان کیفیت خمیر شما فرق نمیکند .

یک نکه را به خاطر داشته باشید روغن زیاد در خمیر موجب ترک خوردن خمیر میشود . 

ظرف تفلون و قاشق چوبی:

برای ساخت خمیر چینی حتما باید از ظرف های تفلون استفاده کنید چون در زمان درست کردن خمیر چینی به ظرف شما نچسبد و این نکته را به خاطر داشته باشد از ظرف های که داخل آن غذا درست میکنید استفاده نکنید چرا که شما از مواد شیمیایی مانند چسب چوب استفاده می شود و یا باعث ایجاد تغییر رنگ در خمیر مشود با توجه به رنگی شدن تفلون شما و برای سلامت شما مضر می باشد. واین دلایل بود که باید از قایلمه نو و تفلون استفاده کنید

و در زمان پخت خمیر برای هم زدن خمیر به قاشق چوبی لازم هست تا تفلون  قابله شما خراب نشود 

 

روش اول ساخت خمیر گل چینی :

برای تهیه یک خمیر خوب با کیفیت باید مراحل زیر را با دقت و به ترتیب اجرا کنید.

  1- اول یک پیمانه  نشاسته ذرت در یک ظرف تمیز آماده کنید به مقدار که در بالا گفته شده پر میکنیم ظرف را و در قابلمه تفلون میریزیم  .

  2- و در مرحله دوم همان پیمانه که نشاسته ذرت کردید داخل آن یک قاشق گلیسرین  ریخته و کامل دیواره های آن را گلیسرینی کنید (تا چسب به دیواره های آن نچسبد در زمان خالی کردن ) به مقدار که بالا گفته شده ظرف را از چسب چوب پر کنید . و در ظرف تفلون بریزید در این مرحله نشاسته + چسب چوب داخل ظرف تفلون ریختید به صورت کامل مخلوط کنید توسط قاشق چوبی که به صورت یکنواخت در بیاد نباید گلوله های آرد در چسب وجود داشته باشد

 3- در این مرحله یک قاشق باقی ماده از گلیسرین را داخل ظرف تفلون ریخته و مجدد مواد را کامل مخلوط کنید.

4- و در انتها وازلین را به خمیر اضافه میکنید و آن را خوب مخلوط میکنید. 

5-زمانی که تمام مواد بایک دیگر مخلوط شدن قابلمه تفلون را روی حرارت بسیار ملایم قرار میدهیم و خمیر را به طور مرتب هم می زنیم تا مواد جمع و به شکل یک گلوله در بیار اگر وسط خمیر شما شل بود آن را فشار دهید تا مجدد پخته شود و دیگر چسبنده نباشد .

6- در مرحله آخر خمیر را برمیدارم اگر به دست نچسبد آماده شده و خوب آن را ورز میدهم تا تمام بخش های خمیر با یک دیگر مخلوط شده و به صورت یک نواخت در بیاد و بعد از ورز دادن خمیر آن ارا داخل یک نایلون پلاستیکی قرا دهید و هوای پلاستیک را خوب تخلیه کنید و داخل یک ظرف درب دار قرار دهید و بگزارید یک روز خمیر استراحت کند اگر می خواهید به صورت بلند مدت از خمیر استفاده کنید باید خمیر را در یخچال نگهداری کنید . 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.